Kocioł na ekogroszek Rakoczy Cortina Carbo 22kW

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 14 075,00 zł 14075.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

KOCIOŁ CORTINA NA EKOGROSZEK

to 96% mniej pyłu ze spalania węgla* i koszty ogrzewania niższe nawet o 49%** (w porównaniu do kosztów ogrzewania najoszczędniejszymi, kondensacyjnymi kotłami gazowymi).

*Kocioł Cortina redukuje emisję pyłu (w tym PM10 i PM2,5) aż o 96% w porównaniu do średniej emisji z kotłów na paliwa stałe.
**Według cen paliw z dnia 01.08.2018

Cortina w wersji Carbo to automatyczny kocioł podajnikowy na ekogroszek spełniający najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin w tym 5 klasę emisji i sprawności cieplnej wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymagania unijnej Dyrektywy Ekoprojekt 2009/125/EC. Konstrukcja kotła zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają najlepsze parametry emisji, bardzo wysoką sprawność cieplną (do 93%) oraz stabilną pracę kotła w pełnym zakresie mocy z możliwością płynnej jej (mocy) modulacji.
Dzięki cylindrycznej budowie komory spalania z wymiennikiem płomieniówkowym z powierzchni wymiany ciepła niemal całkowicie wyeliminowane zostały wszelkiego rodzaju kąty, narożniki, wnęki i inne trudno dostępne zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Komora ta została dodatkowo wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną, która pomaga dopalić wszystkie związki, chroniąc jednocześnie płaszcz wymiennika co znacząco zwiększa jego żywotność. 
Sercem kotła Cortina jest chroniony patentem palnik retortowy wykonany z żeliwa ogniotrwałego, z automatycznym podajnikiem ślimakowym – model DUO firmy Pancerpol.
Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-480 zPID, który oprócz podajnika i wentylatora steruje także czterema pompami (c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową), siłownikiem zaworu mieszającego, a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET.

DLA KOGO CORTINA CARBO?

 / Cenisz sobie niskie koszty ogrzewania węglowego i zależy Ci na środowisku naturalnym?

/ Chcesz skorzystać z dofinansowania i wymienić stary, nieekologiczny kocioł na rozwiązanie czyste i przyjazne dla środowiska?

/ Szukasz czystego rozwiązania do ogrzewania domu bądź niewielkiej kamienicy, w której mieści się Twoje biuro, sklep lub inny lokal użytkowy?

/ Zależy Ci na maksymalnej wygodzie i jednocześnie prostocie obsługi? 

TECHNOLOGIA DLA CZYSTEGO CIEPŁA

Kocioł na ekogroszek Cortina Carbo nie jest typową konstrukcją automatycznego kotła, którą dostosowano do wymogów 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012 oraz dyrektywy 2009/125/EC (Ekoprojekt). Cortina Carbo została zaprojektowana całkowicie od podstaw w taki sposób, aby nie tylko spełnić najbardziej restrykcyjne normy emisyjne dla kotłów w warunkach laboaratoryjnych, ale przede wszystkim, by parametry te były zachowane w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych i nie pogarszały się w perspektywie wielu lat użytkowania kotła.

W tym celu powstała innowacyjna, unikalna na europejskim rynku kotłów cylindryczna komora spalania w całości wyłożona wysokiej klasy ceramiką żaroodporną. Komora ta w trakcie pracy osiąga bardzo wysoką temperaturę rzędu 1100 stopni Celsjusza, która wraz z odpowiednio zaprojektowanym obiegiem spalin zapewnia perfekcyjne dopalanie pyłów oraz innych związków, których emisja została ograniczona o niemal 100%, w porównaniu do tradycyjnych kotłów i pieców węglowych.

Ceramiczne przegrody wewnątrz komory spalania opracowane zostały w taki sposób, by stworzyć doskonałe warunki do efektywnego, grawitacyjnego odpylania spalin. Ułożone są one pod odpowiednim kątem zapewniającym swobodne opadanie niedopalonych cząstek bezpośrednio do popielnika kotła, dzięki czemu komora taka w zasadziie nie wymaga czyszczenia.

W kotle zastosowano trójciągowy obieg spalin oraz pionowy wymiennik płomieniówkowy o bardzo dużej powierzchni wymiany ciepła. Wraz z cylindryczną komorą otoczoną dookoła wodą rozwiązania te zapewniają rewelacyjną sprawność kotła dochodzącą do 93%.  Zintegrowany z wymiennikiem mechanizm czyszczący gwarantuje bardzo łatwe i skuteczne utrzymanie kanałów spalinowych w czystości.

Ceramika żaroodporna wewnątrz komory spalania chroni dodatkowo wewnętrzny płaszcz wymiennika przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami narażającymi go na zużycie dzięki czemu żywotność kotłów Cortina Carbo jest znacznie dłuższa niż żywotność kotłów 5 klasy w których wymiennik nie jest odpowiednio chroniony.

Rozwiązania te zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone przez polskie i międzynarodowe gremia. Listę wszystkich nagród i wyróżnień znajdą Państwo poniżej.

FUNKCJE STEROWNIKA

Za sterowanie kotłem Cortina Carbo odpowiada regulator ST-480 zPID firmy Tech. Funkcje realizowane przez sterownik:

/ sterowanie wentylatorem i podajnikiem ślimakowym
/ sterowanie pompą CO
/ sterowanie pompą CWU
/ sterowanie pompą podłogową
/ sterowanie pompą cyrkulacyjna
/ sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
/ możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacją RS lub tradycyjną
/ możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM
/ możliwość podłączenia modułu ST-505 ETHERNET
/ możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-431n
/ oprogramowanie zPID

Dane techniczne kotła

 • Moc nominalna kotła [kW] - 22kW: płynna modulacja w zakresie od 6.6 do 21.6kW
 • Orientacyjna powierzchnia ogrzewanego obiektu [m2] - 70-220
 • Masa kotła [kg] - 670
 • Pojemność wodna [dm3] - 100
 • Pojemność zasobnika [dm3] - 330
 • Średnica czopucha [mm] - 133
 • H [mm] - 1445
 • H1 [mm] - 1263
 • H2[mm] - 1225
 • H3 [mm] - 595
 • S [mm] - 1285
 • Sk [mm] - 615
 • Sz [mm] - 648
 • L [mm] - 984
 • L1 [mm] - 1158

Dane techniczne

Moc cieplna nominalna 22kW
Max. powierzchnia ogrzewane obiektu 220m2
Wysokość 141-150cm
Szerokość 121-130cm
Głębokość 91-100cm

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl